Magazín EUROPALIST.cz

PRODUKTY A SLUŽBY ONLINE

Frekvenční měniče a jejich rozměry

Elektrický pohon představuje systém, který značně usnadňuje práci tak v elektroprůmyslu, tak v průmyslu jako takovém. Lze jej charakterizovat jako soubor prostředků, díky kterým je zajištěn hladký pohon určitého strojového mechanismu za asistence elektrické energie. Nejčastěji se jedná o elektromotor, který následně tvoří řídící jednotku elektrického pohonu. Jedním z nejpoužívanějších elektrických pohonů v rámci průmyslu jsou i frekvenční měniče, které rozhodně stojí za zmínku!

Frekvenční měnič a jeho aplikace v praxi

Frekvenční měniče a zásuvky
Umístění frekvenčních měničů

Elektrický pohon se využívá ve více zařízeních. Nejčastěji se s aplikací setkáváme v případě železničních vozidel, metra, trolejbusů, jeřábů, lanovek, tramvají nebo trolejbusů. Samotný frekvenční měnič se stal nedílnou řídící součástí ventilátorů a čerpadel, logistických zařízení (jako například dopravníky nebo různé druhy vozíků), na řízení zemědělských obráběcích strojů nebo strojů, které jsou určeny ke zpracování potravin. Jejich záběr je však mnohem širší. A jak vypadá praktická aplikace frekvenčního měniče? Využijeme příklad dopravního pásu, který je nedílnou součástí více zařízení v průmyslu. Pokud však spojíte dopravní pás s frekvenčním měničem, bude zajištěn plynulý start, jakož i doběh stroje. Pokud nechcete používat mechanický systém při řízení stroje v případě nastavení rychlosti, nemusíte! Frekvenční měnič umožňuje i tuto funkci. Kromě toho také měnič frekvence v případě dopravních pásů fungují i ​​jako spojité spouštěče a stavítka dopravníků. Dalším příkladem může být aplikace frekvenčního měniče na dřevo obráběcí stroje. Pokud hledáte něco, co vám bude pomáhat zvyšovat efektivitu řezání dřeva, frekvenční měnič je tím správným řešením! Kromě toho také umožňuje nastavit rychlost vozíku na úroveň, která vám bude plně vyhovovat. Závisí to však také na kvalitě samotného dřeva. Občas je nezbytné, aby došlo k zastavení vozíku v nastavené poloze. Stává se také, že dochází k poškození řezné části čepele, pokud není zajištěn plynulý start při spuštění. Slouží také k ochraně této řezné části. Frekvenční měnič a jeho přítomnost může mít pozitivní vliv i předpisech pro produkci a zpracování potravinářských výrobků. Může se jednat například o výrobu těstovin. Výroba potravin se díky měniči stává bezpečnější.

Frekvenční měnič, který se podepíše na bezpečnosti

Kvalitní frekvenční měniče vám budou nápomocné. Pokud se ani vy nedokážete orientovat v jejich nabídce, navštivte https://elektromotory-vybo.cz/, kde najdete všechny potřebné informace ze světa průmyslu a elektronických zařízení. Mějte i vy kvalitní a spolehlivé průmyslová zařízení!